Čin se měl stát loni na začátku září. Bejr měl klíče od bytu patřícího matce jeho expřítelkyně, kam podle obžaloby šel a použil počítač přihlášený na Facebook. Vydával se za matku své expřítelkyně, kterou do bytu vylákal s tím, že 13letý bratr je nemocný a potřebuje pomoc.

Obžaloba jej dále viní z toho, že začal dítě škrtit tenkým škrtidlem, až hoch upadl do bezvědomí. Bejr ho měl nechat v bezvědomí ležet v bytě. Poté, co přišla bývalá přítelkyně do bytu, ji měl napadnout pěstmi a znásilnit. „Způsobil jí posttraumatickou stresovou poruchu, jejíž následky trvají dodnes,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Vladimír Jan.

Strčil jsem do něj a začal jsem ho škrtit. Spadli jsme na zem.obžalovaný

S dívkou žil Bejr zhruba rok a půl, a to nejprve u svých rodičů a pak v bytě jejího otce v Chomutově. Na začátku loňského léta se jejich vztah rozpadl, později se mezi nimi objevilo několik konfliktů. Znásilnit dívku měl poprvé už v srpnu a jejich konflikty vyvrcholily napadením bratra na začátku září. Dívku si prý také fotil a natáčel v době, kdy ještě nebyla plnoletá, proto je obžalován i z výroby a přechovávání dětské pornografie.

S bratrem se pohádal

Bejr u soudu popisoval jejich vztah i soužití. Odmítl nařčení ze srpnového znásilnění, to dívka prý již měla nového přítele. Do bytu se vydal na začátku září prý proto, že tam měl ještě osobní věci a chtěl si je vyzvednout. Odemkl si klíči, které měl od bytu delší dobu, a v bytě potkal bratra bývalé přítelkyně.

„Nějak to na mě dolehlo, začal na mě slovně útočit, že tam kradu. Strčil jsem do něj a začal jsem ho škrtit. Spadli jsme na zem, pak jsem si uvědomil, co se stalo,“ vypověděl svou verzi Bejr. Chlapce prý nenechal v bezvědomí, hoch prý komunikoval a špatně se mu nedělalo. Facebook matky prý zneužil proto, aby bývalá přítelkyně do bytu přišla a o chlapce se postarala.

Obžalovaný jednoznačně odmítl znásilnění dívky. „Trochu jsem ji ukecal, skončilo to sexuálním stykem, bylo to ale dobrovolné z obou stran,“ uvedl. Poté teprve prý vysvětlil dívce, co se stalo s bratrem. „Omlouval jsem se, že je mi to líto,“ dodal Bejr. Pak prý jel domů a druhý den se udal na policii.

Líčení s Bejrem je u krajského soudu naplánováno na celý týden. Zda případně padne rozsudek, zatím není jasné.