„Krajský soud prodloužil vazbu vzhledem k tomu, že panuje obava z útěku obžalovaného, pokud by byl propuštěn na svobodu,“ konstatovala po jednání stání zástupkyně Ludmila Doležalová.

„Dohled probačního úředníka ani peněžitou záruku soud neakceptoval. Bylo to očekávatelné rozhodnutí. Klient na tom není psychicky dobře vzhledem k tomu, co mu hrozí,“ prohlásil Dahlgrenův obhájce Richard Špíšek.

Video

Státní zástupkyně k Dahlgrenovi. Zdroj: Právo

Dahlgrena přivedla k soudu po zuby ozbrojená eskorta zakuklenců se samopaly, samotné jednání bylo neveřejné. Na Američana čekalo před jednací síní několik desítek novinářů, jejichž špalírem prošel beze slova a s pohledem upřeným k zemi.

Objasní se motiv?

Při zahájení procesu za tři týdny podle informací Práva nečeká soud žádné složité dokazování. „Nashromážděné důkazy jsou velice přesvědčivé, i když se jedná hlavně o nepřímé důkazy, které ovšem tvoří ucelený řetězec. Otázkou tak zůstává spíš výše trestu,“ řekl Právu zdroj obeznámený s případem.

Před soudem by snad mohla být zodpovězena i otázka, co Dahlgrena k jeho vražednému řádní vedlo, neboť motiv činu je stále neznámý.

Podle obžaloby Američan postupně zavraždil jednotlivé členy rodiny tak, jak přicházeli domů. Po činu měl jejich těla odtáhnout do garáže a pokusil se je zapálit. Následně podle obžaloby odjel do Vídně, kde nasedl na letadlo do USA. Tam ho zadržela policie a tamní justice jej jako prvního Američana vydala na konci prázdnin k trestnímu stíhání do Česka.