„Nepodařilo se opatřit tolik důkazů, aby bylo možné konstatovat, že Bódiš žalovaný skutek spáchal. Neexistuje totiž žádný přímý důkaz. A ty nepřímé netvoří ucelený řetězec, který by ho jednoznačně, nezvratně, usvědčoval,“ vysvětlil Právu mluvčí VS Vladimír Lichnovský.

KOMENTÁŘ DNE:

Očima Saši Mitrofanova: Doma, beze stresu nutnosti mít vliv
Někomu chybí cenzura, ukazuje kauza s hrou, kde Ježíš znásilňuje muslimku – Nad snahami brněnských politiků zakázat kontroverzní divadelní hru se zamýšlí Alex Švamberk. Čtěte zde >> 
Znamení odporu – Izrael si od Evropy zaslouží podporu, bojuje i za nás, myslí si Alexander Tomský. Čtěte zde >> 

Bódiš, který podnikateli dělal řidiče a pracovníka ochranky, od počátku tvrdil, že je nevinen. „Všechno, co říká policie a státní zástupce, jsou lži. Já jsem neměl žádný důvod Pavla zabít. V životě jsem si nevydělal tolik peněz tak jako u něho,“ vypověděl už u zlínského KS Bódiš.

Svého zaměstnavatele měl podle obžaloby napadnout v roce 2005 v bytě v centru Otrokovic, který si podnikatel pronajal týden před svou násilnou smrtí. Pavel N. v době činu ležel v posteli. První ránu dostal s brutální intenzitou do obličeje těžším tupým předmětem. Poté mu vrah zasadil asi třicet ran nožem, z toho tři do hlavy, dvě do krku a pětadvacet do hrudníku.

Na těle oběti se nenašly žádné stopy obrany, přitom poškozený provozoval bojové sporty.