V úterý 12. dubna měl mít Kadlec soud kvůli jiné nehodě, kterou také způsobil pod vlivem alkoholu. Na jednání ovšem nedorazil. Podle mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 2 Marcely Pröllerové Kadlece tehdy omluvil jeho advokát, protože měl zdravotní komplikace. [celá zpráva]

Svému obhájci přitom prý Kadlec sdělil, že mu nebylo dobře, pak mu zase měl říct, že zaspal. Nicméně po telefonátu už zase údajně usnout nemohl. „Prý ho to probudilo a pak zase nemohl usnout, proto si měl vzít prášky na spaní a zapil je alkoholem. Potom už si prý nic nevybavuje. Jeho další vzpomínkou je, že ho policista tahal z auta,“ řekl Právu nejmenovaný zdroj.

Video

Svědkyně natočila nehodu, při které řidič postupně naboural tři desítky aut. Zdroj: Novinky

Kadlec si tedy kromě alkoholu, kterého měl podle závěrů policie v tu dobu v krvi 1,3 promile, vzal i prášky na spaní. Teorii, že Kadlec během nehody nebyl příliš při smyslech, odpovídá i video, které na místě pořídil redaktor Aktu.tv. Kadlec na něm vypadá dezorientovaný.

Bál se hygieny?

Na druhé straně to může být i pokus o zmírnění trestu. Kadlec již před rokem pod vlivem alkoholu boural na náměstí Bratří Synků. Policisté mu následně třikrát provedli dechovou zkoušku, během níž se prokázalo, že měl v krvi více než jedno promile. Kadlec prý ovšem odmítl dát krev.

Nabouraná auta na pražských Vinohradech

Nabouraná auta na pražských Vinohradech

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

„Policisté ho poté odvezli do Nemocnice Na Bulovce, Kadlec tam ovšem odmítl dát krev s odůvodněním, že tam nejsou dostatečné hygienické podmínky a doktor je černoch,“ uvedl Právu zdroj.

Důkazní nouze přitom způsobila, že Obvodní soud pro Prahu 2 rozhodl, že se nejedná o trestný čin, ale o přestupek. Jediné, co totiž dokazovalo, že Kadlec požil alkohol, byla dechová zkouška, kterou neberou všechny soudy jako dostatečný důkaz. Městský soud v Praze ovšem s rozhodnutím nesouhlasil a vrátil ho Obvodnímu soudu pro Prahu 2.