Útočníka kriminalisté vypátrali několik hodin po činu. Skončil ve vazbě. Podezřelý je z útoku na úřední osobu, za což může ve vězení strávit až 12 let. Především proto, že auto je v takovýchto případech považováno za zbraň.

V úterý odpoledne zastavila hlídka policie na Hlučínsku auto, které jelo po cyklostezce. Řidič tvrdil, že nemá doklady. Hlídce nahlásil totožnost jiné osoby. Podrobil se dechové zkoušce, podle které řídil pod vlivem drog. V tu chvíli řidič s autem začal ujíždět.

Nabral na kapotu policistu stojícího před vozem. Nějakou dobu jej vezl, když se policistovi podařilo dostat na bok vozu, pokoušel se přes otevřené okno za jízdy vytáhnout klíč ze zapalování. To se mu nepodařilo. Řidič totiž brzdil, rozjížděl se, prudce zatáčel, aby se policisty zbavil. V jednu chvíli dokonce narazil autem do zdi.

„Policista chvíli roloval mezi zdí a autem," řekl Kužel. I přesto se policista udržel a z auta spadl až po několika dalších metrech jízdy.

„Utrpěl zranění, která nejsou vážná. Jen shodou okolností nedošlo k vážnějšímu poranění či dokonce k zabití policisty," doplnil Kužel.