Policisté ve čtvrtek potvrdili, že se jim podařilo pilota vypátrat na Lounsku. „Zjistili jsme totožnost pilota a jeho letadlo jsme zajistili,” řekla Novinkám policejní mluvčí Alena Bartošová.

„Celou věcí se i nadále zabýváme. Policisté zároveň zjišťují rozsah škod,” dodala Bartošová. Muž je podezřelý z trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Hrozí mu až roční vězení.

Nehoda se stala ve středu odpoledne u Křešic na Litoměřicku. Svědci volající na linku 158 uvedli, že menší sportovní letadlo narazilo do drátů vysokého napětí a poté z místa odletělo neznámo kam. Dráty přitom spadly do řeky a poškozen měl být také sloup vysokého napětí. [celá zpráva]

Přivolaní policisté začali po pilotovi i letadle okamžitě pátrat. Na nejbližším letišti v Roudnici nad Labem však o žádném takovém letadle nevěděli.

Policisté a energetici u místa nehody

Policisté a energetici u místa nehody

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Kvůli nehodě nefungovala ve středu odpoledne v několika obcích na Litoměřicku elektřina. Energetikům se podařilo v průběhu večera obnovit dodávky alespoň do některých z okolních obcí. Kvůli drátům, které spadly do Labe, byla navíc zastavena lodní doprava.