„Na základě podnětu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zahájili pracovníci Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál v těchto dnech správní řízení s 46letým mužem. Ten s policisty spolupracuje a bez problémů se podrobuje veškerým potřebným úkonům,“ informovala mluvčí policie Andrea Zoulová.

Video

Policista, který naboural desítky aut na Vinohradech. Zdroj: Novinky

Policie během minulého týdne a v pondělí převzala zbraně do úschovy. Nacházejí se mezi nimi pistole, revolver, pušky a další dlouhé zbraně. Policie neřekla, na jaké skupiny vlastní muž zbrojní průkaz. Může tak jít nejen o skupinu pro osobní ochranu, ale také pro lov či výkon zaměstnání.

Počet zbraní, které lze mít doma, zákonem omezený není. Je ale kladem důraz na jejich zabezpečení či použití trezoru.

Zbraně, které měl policista doma.

Zbraně, které měl policista doma.

FOTO: Policie ČR

„Policisté muže zároveň vyzvali, aby se dostavil ke svému posuzujícímu lékaři a podrobil se lékařské prohlídce za účelem posouzení zdravotní způsobilosti,“ konstatovala Zoulová.

Jedna ze zbraní, které vlastní policista Kadlec

FOTO: Policie ČR

Policie výslovně neuvedla jméno muže, jemuž byly zbraně zabaveny, ale doplnila informace k případu nabouraných vozů, v němž Kadlec figuruje.

Škoda jde do miliónů

Kadlec na sebe opět upozornil minulé úterý, kdy naboural na Vinohradech 51 aut. Zkouška na alkohol ukázala přes jedno promile. Svědci se shodli, že do některých aut narážel opakovaně. Ve stejný den měl bývalý lektor soud, který se zabýval jeho nehodou z minulého roku. K jednání se však nedostavil s tím, že je nemocný.

Video

Svědkyně natočila nehodu, při které řidič postupně naboural čtyři desítky aut. Zdroj: Novinky

Škoda zatím nebyla přesně vyčíslena, ale bude v řádech miliónů korun. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který Kadlece zprostil už na podzim výkonu služby, se nechal slyšet, že důstojníka propustí ze služby, pokud bude v tomto případě obviněn vyšetřovateli z GIBS. Ti ho zatím neobvinili a vyšetřují jej na svobodě. K dalšímu průběhu se nechtějí vyjadřovat.

FOTO: Policie ČR