K incidentu mezi odpůrci prezidenta a jeho zastánci došlo před bochovským kulturním domem po příjezdu hlavy státu. „Policie osoby, které neznala, ztotožnila na základě požádání o předložení dokladů totožnosti a poté provedla šetření, zda a kdo se dopustil protiprávního jednání,“ uvedla mluvčí karlovarské krajské policie Zuzana Týřová.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

„Nyní šetření ukončila a výsledkem bude oznámení přestupku komisi pro projednávání přestupků na 71letého občana, který se snažil poškodit transparenty na místě se nacházející skupiny osob,“ pokračovala Týřová.

Čtěte také
Demonstrovali proti Zemanovi, teď to musí vysvětlovat policii
Jako Veřejná bezpečnost, kritizuje opozice postup policie vůči antizemanovským demonstrantům

„Karlovarská policie odmítá nařčení z politizace svého postupu, při návštěvě prezidenta republiky v obci Bochov došlo k narušení veřejného pořádku přímo před policisty a jejich povinností je zakročit,“ doplnila mluvčí.

Myslí si, že je vtipný, možná se to někomu líbíTomáš Rojík na adresu prezidenta

Ještě v úterý ráno byl případ v šetření. Demonstranti, kteří byli krátce po příjezdu Zemana do Bochova legitimováni a později předvoláni na policejní služebny k podání vysvětlení, Právu řekli, že se vyšetřovatel zajímal především o to, kdo shromáždění svolal a kdo je nahlásil. Tomáš Rojík policii vypověděl, že akci svolával prezident Zeman tím, že oznámil, kdy a kam přijede.

Skupina asi deseti lidí přišla přivítat prezidenta Miloše Zemana před kulturní dům v Bochově na Karlovarsku s nelichotivými transparenty

Skupina asi deseti lidí v březnu přivítala prezidenta Miloše Zemana před kulturním domem v Bochově na Karlovarsku s nelichotivými transparenty.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

Senior přistoupil k demonstrantům ve chvíli, kdy už byl prezident Zeman uvnitř bochovského kulturního sálu.

„Takový parchant, tady budeš dělat takový...“ vykřikl senior ve chvíli, když se snažil vytrhnout z ruky Rojíkovi transparent. „Ano, tak tohle je typický příznivec Miloše Zemana,“ nedali se tehdy demonstranti, které později hlava státu označila za příjemce podpor v nezaměstnanosti.

„Taková rejpnutí si neodpustí, protože si myslí, že je vtipný, možná se to někomu líbí,“ komentoval Rojík.

Video

Policejní hlídka v Bochově legitimovala protestující proti Zemanovi. Záběry z 9. března 2016


Starosta se muže zastal

„Tak to jsem na to zvědavý,“ komentoval rozhodnutí policie starosta Bochova Miroslav Egert. „Toho pána já dlouho znám, je to slušný člověk,“ pokračoval. „Chtěl asi vidět prezidenta a přes transparenty možná neviděl, prezident nepřijíždí do Bochova každý den, ale to se jen domnívám a vysvětluji si sám pro sebe, proč to dělal,“ dodal Egert.

„Přestupkovou komisi nemáme, ale máme k projednání takových záležitostí určenou osobu – úředníka, který to řeší. Když to dnes policisté pošlou, tak to zítra tady budeme mít a do týdne by mohlo být o nějakém případném napomenutí rozhodnuto, ale to se uvidí,“ dodal Egert.