"Střelec je pravděpodobně muž ve věku kolem padesáti let, štíhlé, asi 170 až 175 cm vysoké postavy, který má krátké šedivé vlasy česané na ježka," informovala Novinky Eva Miklíková z pražské policie. Z policejního identikitu je patrné, že muž byl neoholený s delšími vousy pod nosem a na bradě.

Na očích měl dioptrické brýle. "Na předloktí rukou měl větší množství stop, které vypadaly jako po popálení cigaretami," sdělila Miklíková. V době incidentu měl na sobě kostkovanou košili a na nohou černé boty. "Pravděpodobně se jednalo o silného kuřáka, neboť měl zažloutlé prsty," doplnila.

Hovoří česky bez přízvuku. U sebe měl žlutou látkovou kabelu 30x15x15 cm se zapínáním na zip, která byla opatřena černým popruhem k nošení přes rameno. Policie upozorňuje, že muž je patrně stále ozbrojen a může být nebezpečný. V pátek střílel ze zbraně ráže 7,65 mm.

Svědectví k celému případu přijmou členové vyšetřujícího týmu na telefonním čísle 974 821 322, kde je k dispozici i záznamník, případně na telefonním čísle: 724 039 942. "Občané mohou samozřejmě kontaktovat také operátory na lince tísňového volání 158," dodala Miklíková.