Několik lidí vylezlo na sloupy v Evropské ulici na úrovni s ulicemi Arabskou a Horoměřickou.

KOMENTÁŘ DNE:
Potíže Bannonovy nacionalistické internacionály - Vyhlídky na úspěch nacionalistů a populistů v Evropě komentuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Bizarní burka - Postoj současných evropských elit k islámu analyzuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

„Tyto osoby odmítaly uposlechnout policejní výzvy a některé z nich se ke sloupům připoutaly. Vzhledem k tomu policie na místo přivolala hasiče s výškovou technikou a všechny odpůrce svedla na zem,” uvedla Zoulová. Podle ní policisté převezli zadržené na služebny kvůli podezření ze spáchání přestupku.

Podle zpravodaje nahradili aktivisté u zastávky tramvaje Červený vrch dvě vlajky vítající čínského prezidenta vlajkami Tibetu. Policie je po několika desítkách minut odstranila. Následovala potyčka mezi Číňany připravenými přivítat prezidenta, aktivisty i kolemjdoucími koledníky.

Číňané, kteří vítali prezidenta Si Ťin-Pchinga.

Číňané, kteří vítali prezidenta Si Ťin-Pchinga.

FOTO: Petr Horník, Právo

U konfliktu zasahovala policie, stejně jako u následné potyčky, kdy mladí koledníci Číňanům začali nadávat a vyzývat je k návratu domů.

Později policie zadržela dalšího muže, který se v době průjezdu kolony čínské prezidentské delegace na konci Hlávkova mostu procházel s tibetskou vlajkou.