Předseda senátu Jiří Lněnička dnes zamítl odvolání státního zástupce, který pro Mazuru požadoval výjimečný trest. Přestože Lenka Cvejnová před smrtí velmi trpěla, soud dnes zvážil i polehčující okolnosti, jako je Mazurovo přiznání k vraždě a spolupráce s policií během vyšetřování.

Proti dnešnímu verdiktu se nelze odvolat, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Rodinná tragédie neskončila vraždou

Oběť s vrahem se znali už od dětství, protože bydleli ve stejné obci. Loni v srpnu spolu popíjeli a na tábořišti u Sopotnice začali souložit. Pak se ale pohádali, protože dívka nechtěla v sexu pokračovat. Mazura ji udeřil klíčem na kola a začal škrtit. Studentku v bezvědomí odvezl autem do lesa u Čermné nad Orlicí, kde se probrala. Mazura dostal strach a dívčin obličej držel v kaluži dokud se neutopila. Z domova si přivezl rýč a vykopal hrob, kam tělo zakopal. Opodál zahrabal dívčiny osobní věci a z jejího mobilu poslal textovou zprávu jejímu bratrovi a známému, aby si mysleli, že je v pořádku.

O tři týdny později k hrobu přivedl policisty, kteří pohřešovanou studentku hledali. Dívčina matka se pak ze zoufalství oběsila a její otec se zhroutil.