Strážníci si podezřelého muže všimli v momentě, kdy seděl před lavičkou a vedle sebe měl sprej. Čerstvě pomalovaná zeď a sloup tramvajových trolejí o kousek dál posloužily jako důkaz.

Strážníci zadrželi v neděli v Praze muže, který na zeď a sloup tramvajových trolejí sprejoval nápis zemankomunysta=velezrada.

Strážníci zadrželi v neděli v Praze muže, který na zeď a sloup tramvajových trolejí sprejoval nápis „zemankomunysta = velezrada”.

FOTO: MP Praha

„Aby strážníci muže nevyplašili, opatrně k němu zezadu přistoupili a vyzvali ho k předložení dokladů. Na dotaz hlídky, zda jsou malby jeho výtvor, šestatřicetiletý muž odpověděl, že ano," řekla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Muž následně dodal, že si myslel, že na místě sprejovat smí, protože daný prostor nikomu nepatří. Pachatel u sebe měl šablonu, kterou používal pro sprejování výroku o prezidentovi. Strážníci muže předali přivolané policii.

Od ledna letošního roku zadrželi pražští strážníci 27 sprejerů podezřelých ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci, sdělila mluvčí.