„Spisový materiál je v tuto chvíli kompletní včetně znaleckých posudků. Počítáme s tím, že se obviněný nyní se svým obhájcem se spisem seznámí, potom by následovalo podání obžaloby,“ řekla Právu policejní mluvčí Petra Vedrová.

Pokud by znalci zjistili, že byl Dahlgren v době činu nepříčetný, muselo by se jeho stíhání zastavit a muž by zřejmě skončil v detenčním ústavu.

Američan by se měl začít seznamovat se spisem v polovině března. Zatím nelze přesně říci, jak dlouho mu bude pročítání listin trvat, podle informací Práva by ale obžaloba měla být podána k brněnskému krajskému soudu do několika týdnů. Potom už by nic nebránilo tomu, aby byl zahájen samotný proces.

Američan je podezřelý z toho, že v roce 2013 zavraždil sestřenici, jejího manžela a jejich dva syny. Podle vyšetřovatelů je měl brutálně zavraždit jednoho po druhém. Po činu založil v jejich rodinném domě požár. Mrtvé objevili při likvidaci požáru hasiči. V tu chvíli se již Dahlgren vracel letadlem do USA. Po přistání jej na letišti zadržela americká policie.

Dva roky se pak vedla jednání, zda jej USA vydají ke stíhání do Česka. K tomu nakonec došlo loni na konci prázdnin.