"Celkem jsme do nemocnice transportovali šest dětí a jednu dospělou osobu. Utrpěly spíše lehčí poranění, ale bylo potřeba je převézt do zdravotnického zařízení," upřesnila mluvčí záchranářů Lenka Ptáčková.

Všechny děti prohlédli lékaři záchranné služby a rozhodovali o případném transportu do zdravotnického zařízení nebo o tom, zda je bude možné předat rodičům. Hasiči tam přistavili náhradní autobus, aby byly děti v teple. Na místo mířil i vrtulník Letecké záchranné služby. Žádné zranění ale nakonec nebylo tak vážné, aby musel někoho převážet, takže se vrátil zpět na základnu.

"Autobus převážel děti z mateřské školy. Řidič z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci a sjel do příkopu," řekl mluvčí policie Jan Koželuh.

Nechtěl zatím komentovat, zda mohlo mít na nehodě vliv počasí. Na Plzeňsku jsou silnice po smíšených srážkách převážně mokré a holé nebo se zbytky rozježděného sněhu.

Nehoda se stala na rušném hlavním tahu Plzeň - Karlovy Vary. Doprava je v místě nehody zastavená a policie ji odklání přes Všeruby. Podle Jakoubkové bude silnice uzavřena ještě zhruba dvě až tři hodiny. V zájezdovém autobuse se vracely děti ze školky v Úněšově na Plzeňsku z výletu do plzeňského Divadla Alfa, doplnila mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.