Policie případ posuzuje jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. „Dechové zkoušky u obou lékařů přesáhly hranici jednoho promile,“ uvedla mluvčí karvinská policie. Lékaři ale zatím nebyli obviněni.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Šlo bohužel o individuální selhání dvou lékařů, kteří jsou jinak vnímáni jako velmi svědomití a pečliví. Nikdy dříve problémy s alkoholem neměli. Z jejich jednání jsme nicméně vyvodili důsledky. Oba jsou postaveni mimo službu a primář oddělení podal rezignaci na svou funkci. My teď musíme postupovat tak, abychom neohrozili chod celého oddělení. Vedením už byl pověřen jiný lékař a našich pacientů by se celá záležitost vůbec neměla dotknout. Případem se zabývá policie,“ uvedl ředitel bohumínské nemocnice Kamil Mašík.

Mašík vnímá tento případ jako naprosto ojedinělý. Personál nemocnice je podle něj kvalitní, erudovaný a spolehlivý. „Přesto teď zavedeme v našem kontrolním systému takové změny, které by měly podobná selhání eliminovat. Věřím, že většina lékařů pochopí, že jsou k jejich prospěchu i ochraně," dodal.

V případě odsouzení hrozí oběma lékařům až dva roky vězení, zákaz činnosti nebo i peněžitý trest.