Incident s pistolí na poplašné náboje se stal na Loretánském náměstí. Policisté tam zadrželi jedenadvacetiletého muže, který vystřelil do vzduchu. Nikomu se nic nestalo.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Muži, který střílel z poplašné pistole, již bylo sděleno podezření z trestného činu výtržnictví a je proti němu vedeno zkrácené přípravné řízení," konstatoval mluvčí policie Jan Daněk. Mladíkovi hrozí až dvouleté vězení.

Sdělení podezření znamená ve zkráceném řízení prakticky totéž, co sdělení obvinění v klasickém trestním řízení. Zkrácené řízení lze vést v případech, kdy byl podezřelý přistižen přímo při činu nebo pokud lze očekávat, že podezřelého bude možné postavit do 14 dnů před soud. Skončeno musí být do dvou týdnů, státní zástupce může lhůtu prodloužit maximálně o deset dnů.

Sekeru bude řešit úřad

Další sobotní incident řešili policisté na Hradčanském náměstí, kde byl mezi demonstranty muž s velkou sekerou. „Dopustil se přestupku proti zákonu o právu shromažďovacím, což bylo oznámeno na oddělení správního řízení," konstatoval Daněk.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Demonstrace u Kliniky na Žižkově.

Policie v sobotu zasahovala u několika potyček a incidentů, poté uvedla, že ze spáchání přestupku podezírá 17 lidí. Mluvčí v úterý doplnil, že útok na centrum Klinika skupinou maskovaných lidí i incident v Thunovské ulici, kde skupinka odpůrců migrace zaútočila na účastníky pochodu na podporu uprchlíků, jsou stále ve fázi prověřování.