Zloděj sebral z dosud neobývané vily výhradně jen stavební nářadí, v jaké hodnotě, to policie teprve zjišťuje. Stejně tak pátrá po pachateli. „Ano, vloupali se k nám do vily, ale okradli stavební firmu, která tam provádí rekonstrukci, nikoli mě. Mělo jít o nějaký stavební materiál a nářadí. Mně tam ani neměli co ukrást, protože tam nic nebylo, když jsem to vystěhoval,“ potvrdil v pondělí večer Právu sám Mynář.

„Mohu potvrdit, že jsme v noci na pondělí vyjížděli k jednomu domu ve Sluneční ulici, abychom tam zadokumentovali podezření z krádeže vloupáním dosud neznámým pachatelem,“ řekl Právu bez dalších podrobností mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Mynář dům koupil v listopadu 2014 od advokáta Víta Širokého, který mimo jiné zastupoval odsouzeného lobbistu Romana Janouška.

ČTĚTE TAKÉ
Vilu mi našla realitka, tvrdí po dvou týdnech mlžení Mynář
Nejsme na zámku, odmítl Zemanův kancléř Mynář ukázat vnitřek vily

Za dům zaplatil 5,5 miliónu korun jediným převodem na účet Širokého, tedy výrazně nižší částku než jaké jsou ceny obvyklé v dané lokalitě. Dům ale podle jeho dřívějších vyjádření potřebuje výraznou rekonstrukci.

Dvoupatrová vila z dob první republiky stojí na pozemku o velikosti 141 metrů čtverečních, zahrada má 591 metrů čtverečních.