„Trest v dolní polovině zákonné trestní sazby nelze považovat za nepřiměřený,” uvedl předseda senátu Jaroslav Holubec. „Krajský soud správně dospěl k závěru, že obžalovaný úmyslně, ze zištných důvodů usmrtil poškozeného zákeřnou střelou zezadu do hlavy nelegálně drženou braní,” doplnil soudce.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Hlaváč ve čtvrtek před soudem tvrdil, že se vraždy nedopustil a pro jeho vinu prý není dostatek důkazů. „Důkazy jsou slabé a nepřímé. Nebyla nalezena zbraň, není žádný přímý svědek, který by obžalovaného usvědčoval, nenašly se ani věrohodné biologické stopy,” uvedla jeho obhájkyně.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Hlaváč krátce po činu

Žalobkyně však byla jiného názoru. „Centrum Jihlavy je sice kamerami prošpikované, uvnitř prodejny kamerový systém nebyl. V bezprostředním okolí prodejny byl však obžalovaný zachycen," uvedla státní zástupkyně Jarmila Ošlejšková.

Ukrýval se v Brně

O vině muže nepochyboval ani soud. Poukázal na to, že v době vraždy byl Hlaváč zcela bez prostředků a přespával na ulici. Přesto si objednal zboží, na které neměl peníze.

Vražda se odehrála loni 13. března v jihlavské Dvořákově ulici. Hlaváč si u trafikanta objednal elektronickou cigaretu za zhruba 5000 korun. Na zboží ale neměl peníze. Do prodejny s tabákovými výrobky přišel s různými výmluvami ten den opakovaně. Při poslední návštěvě na prodavače vytáhl nelegálně drženou zbraň a střelil jej zezadu do hlavy. Prodavač utrpěl rozsáhlá poranění hlavy a během několika vteřin na místě zemřel.

Z prodejny si poté odnesl nejen elektronickou cigaretu, ale i tržbu 9000 korun. Hlaváč pak z Jihlavy odcestoval do Brna. Zcela změnil svůj vzhled, patrně ve snaze uniknout policii. Kriminalisté jej po několika dnech vypátrali v jedné z brněnských ubytoven. Policie u něj následně našla odcizené věci.