Dvacátého prosince nad ránem nastoupil poškozený a skupina mladých lidí do autobusu 509 na Florenci. Jeden z nich se po chvíli oddělil a šel do zadní části vozu, kde vytáhl černou fixu a začal čmárat po skle.

„Toto jednání lze jednoznačně, dle litery zákona, vnímat jako trestný čin poškození cizí věci – sprejerství. Toho si byl poškozený vědom, a proto začal jednání mladíka natáčet mobilním telefonem. Záběry pak chtěl poskytnout policistům jako důkaz,“ konstatoval v úterý mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Vandalovi se to nelíbilo, a tak se rozhodl natáčení překazit. Muži dal několik ran pěstí do obličeje a pak raději utekl. Cestující utrpěl tržnou ránu a zlomil se mu zub. Videozáznam policie nezveřejnila.

„Policistům se doposud nepodařilo zjistit totožnost pachatele. Proto se nyní obracejí na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Pokud by kdokoliv poznal mladíka zachyceného na přiložené fotografii a věděl by, kde se momentálně zdržuje, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ shrnul mluvčí.