„V databázi DNA osob, které se dopustily určité trestné činnosti, a s porovnáním DNA z místa činu neobjasněných případů našli specialisté Kriminalistického ústavu v Praze shodu s podezřelým, nyní 39letým mužem,“ sdělila Zatloukalová.

Vražda se odehrála 29. března 2003 mezi obcemi Hřebeč a Buštěhrad. Na poli tam tehdy kolemjdoucí našel ženské tělo s jasnými stopami po násilí. Pitva později potvrdila, že 30letá žena byla uškrcena, a navíc že byla těhotná.

Kriminalistům se tehdy nepodařilo pachatele dopadnout, měli ale vzorky DNA, které jim v říjnu spolu s novými informacemi pomohly k dopadení. Útočník byl poté vzat do vazby. Motiv ani vztah pachatele k oběti policie zatím neřekla.

Zadržený muž podle zjištění kriminalistů pracoval v březnu 2003 jako dělník na lisu, bydlel na ubytovně v Kladně spolu se dvěma ženami a jedním mužem. Ti posléze z Kladna odešli do Nýřan na Plzeňsku. Kriminalisté by s nimi potřebovali hovořit, a tak je prosí, aby se jim ozvali na telefon 722 784 790 nebo na tísňovou linku 158. Přihlásit se však mohou i další lidé, kteří s podezřelým pracovali či ho znají.