„Bylo sděleno obvinění řidiči nákladního auta pro usmrcení z nedbalosti. Obviněný si proti tomu podal stížnost. Vyšetřování bylo poměrně komplikované, čekalo se na znalecké posudky,“ uvedl ve středu policejní mluvčí Josef Bednařík.

Tragédie se odehrála loni 1. prosince. Nákladní auto jelo z Ostravy směrem na Olomouc, na rychlostní silnici R35 u Přáslavic mu ulétlo za jízdy kolo, které přelétlo středová svodidla a v protisměru dopadlo na střechu osobního auta. Jeho pětatřicetiletý řidič zemřel na místě. [celá zpráva]

Nákladní auto, kterému kolo uletělo.

Nákladní auto, kterému kolo uletělo.

FOTO: HZS Olomouckého kraje

Nehody způsobené uvolněnými koly nejsou v Česku ojedinělé. V roce 2012 kolo utržené z nákladního automobilu zavinilo dopravní nehodu, kvůli které byla několik hodin uzavřena dálnice D11Hradce Králové směrem na Prahu. Uvolněné kolo tehdy zasáhlo dodávkový automobil a následně do kola narazil řidič nákladního vozu.

Stejnou příčinu měla v roce 2012 dopravní nehoda u Sosnové na Českolipsku. Kolo uvolněné z nákladního automobilu nabouralo do osobního vozu a vážně zranilo jeho řidičku.