Kolize se odehrála kolem osmé hodiny ranní. „Nehoda se stala pod estakádou poblíž haly Polárka. Žádáme řidiče, aby se železničnímu přejezdu pod estakádou vyhnuli. Místo je neprůjezdné,“ uvedla mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Video

Železniční přejezd po srážce vlaku s kamiónem. Zdroj: Právo

Podle policie vjel pětačtyřicetiletý Polák kamiónu na přejezd, který je chráněn světelnou signalizací. „Na přejezdu se střetl s osobním vlakem, který mířil z Frýdku-Místku do Ostravy. Ve vlaku bylo 80 cestujících, nikdo z nich zřejmě nebyl zraněn,“ uvedl mluvčí policie Vlastimil Starzyk.

Na zveřejněném videu je vidět, že kamión vjel na přejezd v době, kdy svítila výstražná červená světla. Vlak narazil do návěsu a celý ho zničil. Podle reportéra Práva, který byl na místě, je pravděpodobné, že řidiče v zatáčce oslnilo slunce a mohl tak přehlédnout svítící světla.

Lokomotiva příliš zničena nebyla

Lokomotiva příliš zničena nebyla

FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

Funkčnost světel potvrdil i mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. „Světelná výstraha byla dle aktuálních zjištění v době nehody v činnosti. Celkově byla škoda odhadnuta na 750 000 korun – 250 tisíc vlak, 300 tisíc kamión, 200 tisíc zabezpečovací zařízení,” uvedl Drápal.

Návěs kamiónu náraz zcela zničil

FOTO: Aleš Honus, Právo

Nehoda připomíná střet pendolina s kamiónem, který se stal v červenci ve Studénce. Kolize tehdy stála život tři cestující a dalších 20 bylo zraněno. Soud s řidičem začne v lednu. [celá zpráva]

Video

Nové záběry po srážce pendolina s kamiónem z kamer na nádraží ve Studénce. Zdroj: Tv Nova