„Odvolání ani jednoho z účastníků jsme opodstatněným neshledali,“ uvedla soudkyně Irena Saralievová s tím, že zvláštní nárok na zadostiučinění za výkon vazby žalobci nevznikl. Sám Hajn se jednání nezúčastnil. Jeho právní zástupce po vynesení rozsudku podotkl, že si proti rozhodnutí zřejmě podá dovolání k Nejvyššímu soudu.

Podle soudu bylo Hajnovo vzetí do vazby opodstatněné, protože pobýval v zahraničí, aniž by vyšetřovatelům bylo známo místo jeho pobytu. „Peněžní částka zadostiučinění se jeví odpovídající satisfakcí za ty obtíže, které žalobci trestní stíhání způsobilo,“ dodala Saralievová. Hajn ve vazbě strávil téměř rok života.

Hajn byl sice původně v nepřítomnosti odsouzen jako uprchlý k deseti letům vězení, po zadržení v Dominikánské republice se ale domohl opakování procesu, při kterém jej napodruhé soudy obžaloby zprostily. Obvodní soud pro Prahu 2 mu už letos v červenci přiznal za trestní stíhání 255 tisíc korun, Hajn ale požadoval dva milióny. Odškodnění se nelíbilo ani ministerstvu spravedlnosti, podle kterého na něj Hajn nemá nárok.

Hajn byl spolu s dalšími třemi muži obžalován z účasti na tzv. loupeži století. Ta se odehrála v roce 2002 v na pražské Evropské třídě. Lupiči převlečení za policisty ukradli z vozu bezpečnostní agentury 154 miliónů korun, které se dodnes nenašly. Za loupež nebyl nikdo potrestán, soudy všechny obviněné obžaloby zprostily pro nedostatek důkazů.