Čtyřiapadesátiletou ženu měl podle obžaloby o devět let mladší Milan Peták loni na konci prosince bít, kopat a rdousit až do bezvědomí. Poté prý naskládal na sebe polštáře, přistavil k nim svíčku a z bytu odešel. [celá zpráva ]

Žena se ale naštěstí po několika minutách probrala, svíčku zajistila a běžela k sousedovi. „Sousedka přišla, byla silně rozrušená, vyděšená. Nevěděla, co má dělat, říkala, že se ji snaží zabít,“ uvedl ve středu svědek, který byl v tu dobu u ženina souseda na návštěvě. Hned zavolali tísňovou linku.

Žena u soudu také vypověděla, že Peták si poté, co odešel z bytu, sedl do auta a objel dům, aby viděl do okna, jestli byt už zachvátil požár. Svědek viděl z okna muže odcházet z domu a nasednout do auta. Petáka ale poznal pouze podle postavy.

Sám obžalovaný dříve ale řekl, že si ani nebral klíčky od auta. Po opuštění bytu prý volal matce s tím, že přítelkyni asi zabil. Matka mu měla říci, ať se raději udá na policii. To ve finále Peták udělal, když zavolal policii, aby přijela se záchrankou, protože napadl přítelkyni.

Ve středu měly vypovídat i další svědkyně, k soudu však nedorazily, a jednání tak bude pokračovat koncem ledna. Petákovi, který jakoukoli vinu odmítá, hrozí až osmnáctiletý trest.