„Operační důstojník, když zjistil, kolik je v igelitce peněz, kontaktoval okamžitě státní policii,“ uvedl velitel karlovarských strážníků Marcel Vlasák. Majitel finanční hotovosti mezitím už nahlásil na policii ztrátu peněz. Policejní hlídka proto odvezla nálezce na svoji služebnu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„K případu nepodáváme žádné konkrétní informace právě s ohledem na člověka, který peníze ztratil,“ uvedla mluvčí karlovarské krajské policie Kateřina Böhmová. „Potvrzujeme pouze, že jsme přijali oznámení o ztrátě finanční hotovosti ve výši bezmála 1,3 miliónu korun, a také mohu potvrdit zprávu o následném navrácení toho obnosu jeho majiteli,“ dodala mluvčí.

Nárok na nálezné

Podle informací Práva nesl majitel obnosu igelitku s penězi v kapse bundy, odkud mu vypadla na zem na ulici. „Věřím, že byl nadšený, když dostal své peníze zpět,“ komentovala policejní mluvčí. „Nestává se nám často, aby nám někdo nosil přes milión korun,“ uvedl Vlasák.

Podle zákona má poctivý nálezce nárok na deset procent z nalezené částky. Pokud by ji majitel odmítl vyplatit, může se domáhat nálezce odměny u soudu. Před Vánocemi by tak mohl dosáhnout na částku přes 120 tisíc korun.