Verdikt padl již na konci října. "Bylo mu uloženo trestní opatření odnětí svobody pět měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu jednoho roku. Zaplatit musí také náhradu škody zdravotní pojišťovně za léčení poškozeného a poškozenému na nemajetkové újmě 10 000 korun," uvedl soudce olomouckého okresního soudu Petr Bednář.

Podle soudce nebylo na místě ani s ohledem na nízký věk obžalovaného ukládat mírnější trest. Poukázal na zranění, které obžalovaný svým útokem pedagogovi způsobil. "Vzhledem k tomu, že to zranění bylo vážnější a vzhledem i k délce léčení to nebylo možné vyřídit mírnějším způsobem," doplnil soudce Bednář.

Na studenta prvního ročníku Střední polytechnické školy v Olomouci podala původně státní zástupkyně Hana Staňková obžalobu pro ublížení na zdraví a výtržnictví. Za napadení učitele mu u soudu jako mladistvému hrozilo až 1,5 roku vězení.

Žák byl prý rozčilen

Útok se odehrál v dubnu letošního roku na půdě školy v Rooseveltově ulici. Žák učiliště napadl učitele, neboť mu hrozilo vyloučení ze školy. U soudu popisoval, že byl v té chvíli rozčilen. Když studenti po výuce odcházeli, zůstal na chodbě jako poslední. Podle jednoho ze svědků během vyučování uvedl, že si to s pedagogem chce vyřídit.

"Na chodbě jej napadl a způsobil mu zranění, se kterým byl muž asi čtyři dny hospitalizován v nemocnici a poté v domácím léčení," uvedl soudce Bednář.

Student tehdy podle policie učitele napadl pěstí, učitel po útoku upadl na zem a následně do bezvědomí. Incidentu byli přítomni dva svědci z řad žáků, kteří ihned přivolali pomoc. Pedagog se podle vedení školy dodnes nevrátil.

"Je stále na nemocenské. Řekl bych, že fyzicky je v pořádku, ale stále tam přetrvává psychická újma," řekl ředitel školy Aleš Jurečka. Student byl ihned po incidentu vyloučen ze školy, problémy měl podle vedení školy již před tímto útokem.