„Přijali jsme oznámení z nejmenované základní školy, že během plavání objevila jedna z vyučujících na těle nezletilé dívky velké hematomy. Že se děti občas někde uhodí a nohy mají samý šrám, s tím se pedagogové ve škole setkávají běžně, ale zranění v oblasti hýždí této slečny prostě nemohla nechat bez povšimnutí,“ popsala prvotní impuls pro trestní stíhání Eva Maturová z krajského policejního ředitelství v Pardubicích.

Za přítomnosti pracovnic sociálně-právní ochrany dětí dívka přiznala, že modřiny jí způsobila matka poté, co zjistila, že dcera má přes výslovný zákaz svůj profil na sociální síti. Hematomy měla nejen na hýždích, ale i na předloktí, protože se děvče pokoušelo bránit neúprosně trestající vařečce.

„Do školy se po několika minutách dostavila i matka. Její slova byla prakticky totožná s výpovědí dívky. Ta však měla až tak veliký strach z toho, co bude doma následovat, že prosila nejen policisty, ale i sociální pracovnici o to, aby nemusela spát doma. Kde dívka skončila a jak dlouhou dobu na onom místě setrvala, to z taktických důvodů nebudeme zveřejňovat,“ pokračovali v líčení události policejní mluvčí Maturová.

Podle ní budou nyní policisté zjišťovat, jakým způsobem velké podlitiny v oblasti hýždí vznikly. Pokud by matčin rázný trest nebyl výjimečnou situací, mohlo by jít o trestný čin týrání svěřené osoby, kde v horní hranici může být pachatel potrestán až pětiletým odnětím svobody.