Policie propuštění odůvodnila porušením služební přísahy. "Rozhodnutí jí bylo doručeno dnešním dnem. Od policie odchází bez jakýchkoliv nároků, nemá nárok na odstupné ani na rentu," uvedl Bordovský. Policistka se může do 15 dnů odvolat. Konečné slovo by měl v tomto případě krajský policejní ředitel.

Policistka vyšetřovatelům po nehodě sdělila, že řídila střízlivá a alkoholu se v rozrušení napila až poté. To se ale podařilo znalci vyloučit.

Pila již před jízdou

"Dechovou zkouškou bylo krátce po nehodě zjištěno 1,8 promile alkoholu v dechu, v dalších dvou postupných odběrech krve pak 1,49 a 1,32 promile. Z toho podle znaleckého posudku jednoznačně vyplývá, že alkoholu se napila již před nehodou," řekl policista.

Podle svědků s policistkou v době nehody sedělo i její malé dítě. Žena se k události odmítá vyjadřovat, v době nehody byla na dovolené a od jejího skončení dodnes je na nemocenské. "Je známá věc, že největším nástrojem trestné činnosti je doprava.

Není tolik vražd, kolik lidí zahyne při nehodách a navíc nejzávažnější následky mají nehody, způsobené vysokou rychlostí a alkoholem. V tomto případě proto nebyla jiná možnost řešení prohřešku než propuštění," dodal Bordovský.