Inspektoři s celníky podle něj zkontrolovali 30 stánků na jednom z největších příhraničních tržišť v severočeském pohraničí. Stánkaři před celníky utekli.

V červenci celníci na severu Čech zabavili zboží za 25,3 miliónu korun. Prodej kontrolovali devětatřicetkrát. Především se zaměřili na velké tržnice podél česko-německých hranic, jako jsou v Hřensku na Děčínsku, v Dubí na Teplicku nebo Vejprtech na Chomutovsku.

Celníci přivezli z tržnic do svých skladů oblečení, obuv, cigarety, alkohol, elektroniku a další zboží. Největší hodnotu měl podle Leyska zajištěný textil s falešnými známkami, jeho cena byla asi 13,1 miliónu korun. Cena zabavené obuvi přesáhla půl miliónu korun a zhruba 460 000 korun měly hodnotu zajištěné cigarety.

Podle zákona mohou o zabavené oblečení žádat například dětské domovy nebo charitativní organizace. Falešných značek se ale musí na své náklady zbavit. Proto podle Leyska není o textil téměř žádný zájem. Odstranění ochranných značek by organizace vyšlo dráž než zakoupení nových věcí.