„Vše učinila po předchozím uvážení. Nelze vyhovět obhajobě, která žádala neukládání výjimečného trestu. Šlo o tři vraždy v průběhu 2,5 roku, obžalovaná vraždila bezbranné děti, dobrovolně vytěsnila mateřský pud. Nebyla v žádné tísni, jen upřednostnila svůj životní styl. Zabývali jsme se i možností udělit doživotí, ale pro to nebyly zákonné podmínky,“ konstatoval předseda senátu Pavel Göth.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Soudce téměř vyhověl státní zástupkyni Zuzaně Zámoravcové, která pro ni chtěla nejméně 25 let vězení.

V pondělí dopoledne u soudu vypovídali znalci. Při vyšetření byla žena podle nich chvílemi plačtivá a lítostivá, pak se ale zas usmívala a uvolněně se bavila. „Je to vstřícná a přátelská osobnost se sociální nezralostí. Její chování řídí emoce. Dokáže se orientovat v tom, co je správné a co ne. Chová se impulzivně a zbrkle, velmi rychle dokáže k někomu přilnout,“ popsala psycholožka.

Když to udělala poprvé, tak z jejího pohledu zachránila vztah s partnerem.psycholožka

Z předchozího vztahu měla žena už dvě děti, o které se starala, dokud od rodiny neutekla za novým partnerem. „K těm živým dětem má vztah dobrý, k těm, které přišly o život, neprožívala v těhotenství žádný vztah. Vytěsňovala to s tím, že to k ní nepatří. Děti nevnímala jako živé bytosti. Pro ni byl dominantní partner, ten překryl všechno ostatní,“ vysvětlila znalkyně.

Dům v Dolních Dunajovicích

Dům v Dolních Dunajovicích

FOTO: Milan Vojtek, Právo

Ženin partner volný čas trávil konzumací pervitinu a před soudem tvrdil, že si na přítelkyni absolutně ničeho zvláštního nevšiml, přestože spolu sdíleli jednu místnost. „Žila ze dne na den. Když to udělala poprvé, tak z jejího pohledu zachránila vztah s partnerem. Pak to jen zopakovala způsobem, který se jí osvědčil. Věděla, co dělá,“ dodala psycholožka.

Po porodu skončila v nemocnici

K hrůzným činům docházelo na Břeclavsku. Žena žila v zanedbaném domě v jedné z obcí se svým partnerem a jeho otcem. Partnerovi namluvila, že nemůže mít děti, to ale nebyla pravda. Takže když přišla do jiného stavu, nikomu nic neřekla, zvětšující se břicho maskovala volnými šaty a povídačkami o zdravotních problémech, aby nakonec tajně porodila. Novorozence pak uškrtila a schovala na půdě v batohu.

S druhým dítětem udělala totéž. Při třetím tajném porodu začala silně krvácet, dítě ale stačila ještě strčit do igelitové tašky a pytle od granulí, kde se udusilo. Po tomto porodu skončila v nemocnici a vše se provalilo. „Nechápu, proč jsem to udělala. Zazmatkovala jsem. Je mi to líto,“ hájila se u soudu.