"Podle informací, které jsem dostal, jsme nijak nepochybili. Tato událost je ale pro naši nemocnici samozřejmě politováníhodná," řekl ředitel nemocnice Juraj Chomič.

Potvrdil, že událost se vyšetřuje i policie. "Je to ale standardní postup, vůbec to neznamená, že by existovalo jakékoliv podezření ze zanedbání péče," dodal ředitel.

Policii o neobvyklém úmrtí informoval personál patologického oddělení nemocnice. Karvinský policejní mluvčí Stanislav Sobol pouze řekl, že byla nařízena soudní pitva a její výsledky dosud nejsou známy.

Další problémy

Podle televize Prima nejde o jediný problém, který nemocnice řeší. Před několika dny na ni podalo trestní oznámení ministerstvo zdravotnictví kvůli úmrtí desetiměsíčního chlapce na infekčním oddělení nemocnice. K oběma případům se vedení nemocnice odmítlo pro televizi vyjádřit.

Havířovská nemocnice měla potíže i v minulosti. Hloubková kontrola, jejíž výsledky byly zveřejněny v březnu, v hospodaření zařízení zjistila nedostatky. Její zpráva hovořila o uzavírání nevýhodných nájemních smluv a porušování pracovních smluv.

Kraj, který zařízení zřizuje, kontrolu nařídil poté, co na problémy upozornili někteří zaměstnanci nemocnice.

Česká televize v červenci informovala, že havířovská nemocnice nesmí provádět mamografická vyšetření. Kontrola ministerstva zdravotnictví zde totiž loni odhalila vážné nedostatky. Přestože nemocnice závady odstranila, ministerská komise jí povolení k vyšetření prsů podle televize nechce obnovit pro ztrátu důvěry.