První případ se stal loni v dubnu na žďárském železničním nádraží. Zelený se patrně v silné opilosti pohádal s náhodným známým, kterého při konfliktu dvakrát bodl do břicha. Když pak oběti přišel na pomoc další muž, zranil útočník také jeho.

O tři měsíce později se odehrál další konflikt. Zelený se opil se svými známými. Část z nich vinil, že jej kdysi okradli. Při hádce pak na čtveřici protivníků zaútočil dvěma sekerami a dvěma kladivy. Jeden z napadených po sedmi ranách do hlavy zemřel.

Další padl při útoku na rozžhavená kamna a má trvalé následky. Třetí trpí po tříštivé zlomenině lebky ztrátou paměti a čtvrtý je stále v péči lékařů.

Snažili se ho prý otrávit

Zelený před senátem vrchního soudu tvrdil, že dvojici mužů na nádraží napadl kvůli tomu, že po něm chtěli peníze a vyhrožovali mu bitím a vhozením do kolejiště. Dodal, že na pozdější útok se dvěma sekerami a dvěma kladivy si nepamatuje, protože byl opilý. Podle něj mu přátelé navíc do vína nalili fridex do aut nebo metylakohol.

"Nikdy v životě jsem nikoho nenapadl. Udělal jsem to, ale nepamatuji si na to," uvedl Zelený. Podle předsedy senátu Vladimíra Rutara však nashromážděné důkazy jasně hovoří o vině Zeleného, jehož odborníci označili za paranoidní osobu, která má pod vlivem alkoholu sklony k agresivitě. I kdyby se události na nádraží seběhly, jak je Zelený vylíčil, jeho chování podle soudu překročilo rámec nutné obrany.

Rutar odmítl také argument Zeleného, že se jej jeho kumpáni snažili otrávit metylakoholem či fridexem. Zelený tvrdil, že po vypití namíchaného vína na několik hodin usnul zhruba kilometr od domu, kde předtím zaútočil na přátele sekerami a kladivy. Podle Rutara by ale Zelený musel mít daleko závažnější zdravotní komplikace, než ve své výpovědi popisoval.