„Dvaadvacetiletý řidič kamiónu zřejmě nepřizpůsobil rychlost povaze vozovky, dostal se do smyku, převrátil se a sesmýkl se do levého jízdního pruhu. Zde se střetl s projíždějícím motocyklem značky Suzuki,“ popsal nehodu mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Těžce zraněný je mladý motorkář. Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že utrpěl těžká poranění páteře a hlavy. „Lékař jej uvedl do umělého spánku a zajistil postiženému umělou plicní ventilaci. Byl uložen do vakuové matrace a po podání potřebných léků byl přepraven do Fakultní nemocnice Ostrava,“ informoval mluvčí.

Zranění jeho dvaadvacetileté spolujezdkyně je středně těžké. „Muž z havarovaného nákladního vozidla byl zraněn lehce, a to v oblasti dolní končetiny. Oba pacienti byli po ošetření na místě zásahu transportováni na úrazovou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku,“dodal Humpl.

„Řidič kamiónu před jízdou alkohol nepožil a taktéž ani šofér motocyklu. Přesné příčiny a okolnosti nehody jsou předmětem šetření. Silnice je v tuto chvíli průjezdná jen z části, provoz je řízen kyvadlově,“ sdělil krátce po 18.30 policejní mluvčí.