„Odpoledne prováděli strážníci kontrolní činnost u stanice metra Vltavská, kde si všimli skupinky bezdomovců, ve které se nacházela i malá dívka. Jeden z mužů strážníkům sdělil, že dítě jim svěřila na hlídání jeho matka, která si šla něco vyřídit,“ sdělil mluvčí strážníků Jan Čihák.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Jeden z mužů předal strážníkům i telefonní číslo na ženu, kterou se ovšem nepodařilo kontaktovat. Přivolali proto hlídku policie a ta převezla dívku na služebnu.

„Policisté dítěti koupili jídlo a snažili se spojit s dívčinou matkou. To se jim nakonec podařilo a žena si pro dceru přišla. Případem se dále zabýváme a zároveň jsme informovali sociální odbor,“ řekla Novinkám mluvčí policie Iveta Martínková.

Podle Čiháka postupují strážníci v podobných případech stejně, aby sociální odbor mohl prověřit, zda není zanedbávána výchova dítěte.