„Policistka, která byla jako vedoucí hlídky na místě jako první, porušila služební povinnost a byla potrestána v rámci zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Její pochybení spočívá v tom, že nevymezila dostatečný prostor kolem těla mrtvého muže, aby zabránila vstupu dalších osob,“ uvedla mluvčí.

Jaký trest policistka dostala, ale neřekla. Většinou jsou policisté potrestáni snížením platu, odnětím hodností či medailí nebo důtkou a pokutou. S vedoucím výjezdu služby kriminální policie a vyšetřování bylo kázeňské řízení podle ní zastaveno.

Na případ, který se odehrál 13. června, upozornila televize Prima. Zveřejnila rovněž záběry, na kterých je mrtvola s rukou trčící z vody. Několik metrů od ní se koupali dospělí a děti. Někteří koupající se domnívali, že jde o figurínu. Muž zemřel utonutím a cizí zavinění na jeho smrti policie nezjistila. [celá zpráva]

Video

Policisté hlídali mrtvolu ve vodě mezi plavci. Zdroj: Prima FTV

Utonulým je jednatřicetiletý Slovák, kterého bylo možné vídat mezi zlínskými bezdomovci. Jejich parta se šla na Štěrkoviště vykoupat a Slovák se jim ztratil. Jeho kamarádi pak posbírali jeho věci a odešli.