„V pátek jsme přijali oznámení, že na železničním přejezdu v Rájci-Jestřebí prorazil řidič nákladního vozidla závoru. Ze záznamu jsme zjistili, že vozidlo vjelo na přejezd ve chvíli, kdy svítila červená výstražná světla. Jakmile však řidič na přejezd vjel, začaly se sklápět závory. Šofér je prorazil a ujel. Šetřením se nám podařilo tohoto řidiče zjistit,“ konstatovala policejní mluvčí Alice Musilová.

Podle současného zákona se řidič dopustil přestupku, za který mu hrozí pokuta 2500 korun nebo 5000 ve správním řízení. Podobný kousek je navíc ohodnocen sedmi body. Pokud se jedná o opakovaný přestupek, může řidič přijít na půl roku o řidičák.

Rájec - Jestřebí

Přejezd  v Rájci-Jestřebí

FOTO: Marek Kulhavý, Mapy.cz

Přejezd v Rájci-Jestřebí je znám po celém světě díky videu z loňského dubna. Na něm je zachycen starší muž, kterak obchází závory a vchází do kolejiště, kam se zrovna stodvacetikilometrovou rychlostí řítí rychlík. Muž o fous unikl jisté smrti, vlak ho z kolejí doslova odfoukl. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Důchodce vběhl pod vlak. Zdroj: Policie ČR

Policisté na Blanensku se na problematiku přejezdů dlouhodobě zaměřují. „V pondělí například kontrolovali policisté ve spolupráci s městskými strážníky železniční přejezd v Blansku. Během dvou hodin přešlo na červenou deset chodců. Sedm řidičů a jeden cyklista rovněž nerespektovali výstražná znamení,“ dodala Musilová.