"Policie bezprostředně v noci zjistila, že do elektrárny volala čtyřiapadesátiletá žena z Třebíče," řekl dnes ČTK policejní mluvčí. Podle něj pachatelka trpí paranoidní schizofrenií. Policisté ji znají z předcházejících případů různých anonymních podání.

Do svého bytu je však v noci nevpustila. "Nebyl důvod dostat se v noci do bytu násilím, policisté se o kontakt s ní pokusí dnes dopoledne," uvedl mluvčí.

Jaderná elektrárna v noci nebrala anonymní telefonát na lehkou váhu, učinila okamžitě všechna opatření, která jsou pro takový případ stanovena. "Informovala příslušné úřady a orgány: vedení společnosti ČEZ, Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) a policii. Zvýšila a posílila svou ostrahu," řekl mluvčí elektrárny Petr Spilka.

Vyhrožovala i těhotná

Všechny čtyři bloky nyní pracují na plný výkon. Obdobný případ se stal v roce 2000, kdy elektrárně vyhrožovala žena z Rakouska. Telefonicky oznámila, že je v elektrárně uložena výbušnina. Policie pachatelku obvinila ze šíření poplašné zprávy, za což jí hrozilo vězení od šesti měsíců do tří let. Žena byla v pokročilém stádiu těhotenství, elektrárně se omluvila.