Řidič v Praze u Rudolfina zastavil kolem deváté hodiny večer hlídku strážníků s tím, že má na sedadle zraněného spolujezdce. Strážníci zjistili, že má otevřenou zlomeninu paže a je v šoku, přivolali proto záchrannou službu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Řidič se posléze přiznal, že jel s dodávkou poprvé. Když projížděl nedalekou ulicí 17. listopadu, kde míjel zaparkované nákladní vozidlo, neodhadl rozměr vozidla a otřel se o něj. Kamarád, který seděl na místě spolujezdce, měl v té chvíli ruku vystrčenou z okénka,“ popsala mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Jak dále uvedla, šofér strážníkům řekl, že před jízdou pil alkohol. Dechovou zkoušku ovšem provedla až přivolaná hlídka státních policistů. „Řidič nadýchal necelé dvě desetiny promile,“ řekl Novinkám mluvčí policie Tomáš Hulan. Taková hodnota se běžně považuje za neprůkaznou.