Incident se stal po sedmé hodině večer. „Mladík vzal z jednoho stojanu pistoli a začal stříkat benzín kolem sebe i na sebe. Nato vzal do ruky zapalovač a hrozil, že sám sebe zapálí. Policista speciální jednotky s ním začal komunikovat. Snažil se mladíka přesvědčit, aby se zapalovačem nemanipuloval. Rozhovor byl velmi obtížný, mladík byl opilý a rozladěný,“ popsala zákrok mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Minuty běžely a stále hrozil výbuch. „V okamžiku, kdy mladík znovu vzal pistoli ze stojanu, skočili na něj tři policisté a zpacifikovali ho,“ dodala mluvčí.

V dechu mu naměřili přes dvě promile alkoholu. „Důvod jeho velmi nebezpečného jednání byl zřejmě problematický partnerský vztah. Mladík byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ dodala Viačková.

Podobný zásah absolvovali policisté na Karvinsku už v noci na čtvrtek. Vyjeli k muži, který nejprve sekal sekáčkem na maso do aut a pak vyhrožoval, že se zabije. Pomoci musela zásahová jednotka a vyjednavač, který agresora zneškodnil taserem. [celá zpráva]

Video

Muže se sekáčkem v Havířově zneškodnil až vyjednavač. Zdroj: TV Nova