„S přestupcem jsme vedli správní řízení a uložili jsme mu pokutu 5 000 korun plus 1 000 korun správní poplatek,“ uvedl Drahný.

Doplnil, že řidič ještě pokutu nezaplatil a běží mu lhůta pro případné odvolání. Pokud by s uloženou pokutou nesouhlasil, přestupek bude řešit ministerstvo životního prostředí.

Řidič se na Sněžku autem nedostal

Řidič se na Sněžku autem nedostal

FOTO: SDH Velká Úpa - Pec pod Sněžkou

Mladík se rozhodl absolvovat cestu na Sněžku ve fordu v neděli 3. května dopoledne a vybral si k tomu modrou turistickou stezku, která vede Obřím dolem. Cestu tvořenou kameny ale z pochopitelných důvodů nezvládl a uvízl. [celá zpráva]

Chtěl se předvést

Dobrovolní hasiči mu pak pomohli zpět na chodník a dohlédli na jeho cestu zpět ke kovárně. Tam už na něj čekali policisté, kteří mu uložili pokutu za nerespektování zákazu vjezdu. Samotnou jízdu první zónou národního parku předali k řešení právě jeho pracovníkům.

Řidič se na Sněžku autem nedostal

Řidič se na Sněžku autem nedostal

FOTO: SDH Velká Úpa - Pec pod Sněžkou

Jak policisté později zjistili, mladík měl dva dny platný zákaz řízení. Hlídka na místě to však ještě nevěděla, protože úřad má 14 dní na to, aby policii informoval. Tento přestupek s ním policie nadále řeší.

Podle vyjádření řidiče, které poskytl deníku MF Dnes, byla jízda na nejvyšší horu frajeřina před kamarády, kteří pomlouvali jeho auto, jež v minulosti jezdilo rallye. Chtěl jim dokázat, že zvládne vyjet i Sněžku.