Policejní hlídka chtěla kolem 8. hodiny ráno zastavit v Třemošné auto k silniční kontrole. Řidič ovšem nezastavil, kontrole se vyhnul a ujížděl směrem na Kaznějov. Během asi tříkilometrové jízdy na silnici kličkoval, ohrožoval ostatní řidiče a jel rychle.

„V Kaznějově mu jiná hlídka policie vytvořila zátaras, který se snažil řidič objet, a přitom narazil do služebního auta. Následně se ještě pokusil o útěk, ale neúspěšně,“ řekl Právu mluvčí policie Jan Koželuh. V autě byla také spolujezdkyně, kterou policisté rovněž zadrželi.

Pronásledovaný opel narazil do policejního auta

Pronásledovaný opel narazil do policejního auta.

FOTO: Patrik Biskup, Právo

Podle mluvčího mělo auto kradené registrační značky a ve voze byly kanystry s naftou.

„Zranilo se celkem pět lidí, z toho čtyři jsme museli převézt do nemocnice. Měli poranění hlavy a končetin,“ uvedla mluvčí záchranářů Lenka Ptáčková. Zranili se tři policisté a dvoučlenná posádka Opelu Corsa.

Policejní mluvčí odpoledne upřesnil, že řidič ujíždějícího vozidla měl pozitivní test na přítomnost pervitinu. „V současné době probíhají úkony trestního řízení,“ doplnil k tomu Koželuh.

FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

V únoru policie představila zastavovací pásy, které ale v tomto případě podle vyjádření policistů použít nemohla, protože během krátké chvíle by se na to hlídka nestačila připravit.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Policie představila nové zastavovací pásy. Zdroj: Novinky.cz