Podvodníci ženu požádali o rozměnění pětitisícové bankovky, při čemž jim důchodkyně prozradila, kde má peníze. "Za svoji důvěřivost zaplatila obrovskou daň. Ztratilo se jí totiž šedesát tisíc korun," upozornil Kovář.

Stejnou fintu použila dvojice složená tentokráte z ženy a muže o den později. Za oběť si vybrali paní bydlící rovněž na Doubravce, která už oslavila devadesáté třetí narozeniny.

"Opět hovořili o výhře a chtěli rozměnit," podotkl Kovář. Ve výsledku nájemnice přišla o obsah pokladničky, kde měla čtrnáct tisíc korun. "V obou případech oslovili pachatelé stařenky na ulici," připomněl.

Třetí plzeňský případ, k němuž došlo ve středu ve čtvrti Bory, se odlišoval jen tím, že si pro změnu dvojice žen vytipovala dvaaosmdesátiletou babičku, která se koukala z okna bytu ve Skupově ulici.

"Podvodnice na ni volaly, že pro ní mají výhru, aby jim šla otevřít. Po jejich odchodu důchodkyně zjistila, že se jí z nočního stolku ztratilo dvanáct tisíc," dodal Kovář.

Souvislost mezi všemi zmíněnými případy policisté prověřují a žádají svědky o spolupráci. "Starší lidi by měli jejich příbuzní a známí seznámit s těmito případy a upozornit je na to, že nesmí do bytu pouštět cizí osoby," uzavřel Kovář.