Soud opět rozhodl, že šlo o expresivní, ale stále ještě přípustnou kritiku. Rozsudek stále není pravomocný a Hučín se chce proti němu opět odvolat.

Kauzou se justice začala zabývat už v roce 2008. Hučín žádal omluvu a půlmiliónovou satisfakci. Ostravský soud a následně i olomoucký rozhodly, že se Hradílek omlouvat nemusí.

Hučín si ale podal dovolání, na jehož základě Nejvyšší soud kauzu vrátil do Ostravy s tím, že rozsudek nebyl dobře zdůvodněn. Krajský soud pak v roce 2012 rozhodl opět stejně. I tento rozsudek byl ale nakonec zrušen a nyní stejná soudkyně opět vynesla stejný verdikt.

Tomáš Hradílek by raději zemřel pod mostem, než by se Hučínovi omluvil.

Tomáš Hradílek by raději zemřel pod mostem, než by se Hučínovi omluvil.

FOTO: Aleš Honus, Právo

Spor se vede kvůli výrokům v tisku, konkrétně kvůli dvěma článkům, v nichž se Hradílek o Hučínovi vyjadřoval velmi nelichotivě. Mimo jiné prohlásil, že se domnívá, že Hučín stojí za neobjasněnými bombovými útoky v Přerově.

„Tomáš Hradílek, který byl prvním ministrem vnitra po listopadu 1989, by měl lépe vážit svá slova a své výroky buď doložit, nebo nic neříkat,“ tvrdil Hučín.

Hradílek ovšem na tom, co napsal a řekl, dosud trvá. „Raději bych zemřel někde pod mostem, než bych se Hučínovi omluvil,“ komentoval exministr středeční verdikt, se kterým je spokojen.