Tísňová linka dostala oznámení o nálezu dvou kufříků před 23. hodinou z čerpací stanice OMV před sjezdem na Průmyslovou ulici. Volající policistům řekl, že nějaký muž připoutal kufry ke stojanům a obsluha se obává, aby to nebyla bomba.

„Na místo okamžitě vyrazili policisté a pyrotechnik, který obsah kufrů prozkoumal. Zjistil, že tam jsou kancelářské potřeby a golfové hole. V souvislosti s tím jsme na místě pátrali po neznámém muži, který je tam umístil. Bohužel, nepodařilo se ho najít,“ řekla Novinkám mluvčí policie Iveta Martínková. Případ se prozatím vyšetřuje jako nebezpečné vyhrožování.

Kufříky byly ke stojanům připevněné zámkem na kolo.

Podle informací z místa byly na pumpě hlídky vyzbrojené samopaly, psovod se psem na vyhledávání výbušnin, pyrotechnik a kriminalisté. Většina z nich v neprůstřelných vestách a přilbách.

V úterý odpoledne mluvčí upřesnila, že hledaný muž byl na čerpací stanici již přes den. „Vyjížděli jsme kvůli nahlášené krádeži mobilního telefonu, který začali policisté vyšetřovat,” informovala Martínková.

Neznámý muž tvrdil, že mu měla mobil ukrást obsluha pumpy. Večer se tam vrátil, přivázal kufry a odešel se slovy „Bůh s vámi”. Kriminalisté znají totožnost 45letého muže a nyní musejí jen porovnat kamerové záznamy, aby měli jistotu, že jde o stejného pachatele.