První nehoda se stala zhruba v 6.10, kdy jednašedesátiletý řidič dodávky jedoucí od České Lípy přejel do protisměru a za Pihelem narazil do stromu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Řidiči se udělalo nevolno, při nehodě si přivodil jen lehká zranění,” uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová. Muže odvezla sanita do českolipské nemocnice.

S touto nehodou souvisely zřejmě i další dvě. „Někteří řidiči pravděpodobně sledovali, co se stalo, a nevěnovali se plně řízení,” uvedla českolipská mluvčí policie Ivana Baláková. Při jedné nehodě se srazila dvě auta, při další čtyři.

Péči záchranářů potřebovali dva řidiči. „Muž středního věku má lehké poranění hlavy a hrudníku a středně těžké zranění nohy. Převezli jsme ho do českolipské nemocnice. Mladá řidička utrpěla lehčí poranění, stačilo ošetření na místě,” dodala Moravcová.