„Pořád platí, že po muži intenzivně pátráme. Může být stále nebezpečný a ozbrojený. Ke krokům, které policisté podnikají, se nebudeme vyjadřovat,“ řekl Novinkám mluvčí policie Tomáš Hulan s tím, že nechce komentovat ani to, zda Borovana hledají také v zahraničí.

Borovan měl s mrtvým 40letým mužem, který pracoval jako manažer, zřejmě dlouhodobé spory. Svědčí o tom informace, že muži na sebe navzájem podali několik oznámení na policii. Zda a jak policisté tato oznámení řešili, nyní vyšetřuje odbor vnitřní kontroly.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Na místo činu vyjela i zásahová jednotka. Zdroj: Novinky

„Ředitel pražské policie už v den mimořádné události zadal odboru vnitřní kontroly prověření práce policistů s těmito oznámeními. Výsledky šetření zatím nejsou známy,“ vysvětlil Hulan. Obsah jednotlivých oznámení policejní mluvčí neznal.

TV Nova také informovala o tom, že policie má seznam osob, které se chystal Borovan zavraždit. „K tomu se nebudu jakkoli vyjadřovat,“ reagoval mluvčí policie.

Místo činu a podezřelý z vraždy Lukáš Borovan

Místo činu a podezřelý z vraždy Lukáš Borovan

FOTO: Novinky.cz s použitím Policie ČR

Mrtvého muže našli svědci ve druhém poschodí garáží v ulici Velenovského minulý pátek ráno poté, co slyšeli střelbu. Na místo činu vyjela také zásahová jednotka, která dům prohledala, protože existovalo podezření, že pachatel je stále uvnitř. To se nepotvrdilo. [celá zpráva]

Od té doby kriminalisté po 43letém Lukáši Borovanovi pátrají. Informace o jeho pohybu přijme tísňová linka 158, v žádném případě se ho ale lidé nemají pokoušet zadržet.