Lékaři z kliniky popálenin v pražské Vinohradské nemocnici nyní bojují o její život.

Jednání útočnice zatím nedokáže nikdo vysvětlit, důvod jejího počínaní se nyní snaží zjistit psychiatři léčebny v Dobřanech, kam byla osmačtyřicetiletá žena z Dobříše převezena.

"Nezlobte se, ale z důvodů ochrany osobních dat nemůžeme poskytovat žádné informace," sdělila Právu pracovnice léčebny.

Okolnosti incidentu zatím neznají ani policisté, kteří případ vyšetřují. "Mohu pouze potvrdit, že se tímto případem zabýváme. Podrobnosti ale zatím sdělit nemůžu," řekla Právu mluvčí příbramské policie Milena Doubková. Žena bude podle policistů zřejmě obviněna z ublížení na zdraví.

Šok v nemocnici

V příbramské nemocnici zavládla panika, jednání pacientky nikdo nechápe.

"Je mi to nesmírně líto. I když můj názor na to je, že nešlo o pochybení našeho personálu, ale stalo se to u nás v nemocnici. Já jsem se včera sešel s rodinou té popálené paní, mluvil jsem s ředitelkou Vinohradské nemocnice, ve které momentálně pacientka leží, jestli nám mohou nějakým způsobem pomoci," řekl Právu zdrcený ředitel nemocnice Roman Boček, kterého se tragédie hluboce dotkla.

Osud popálené pacientky, která pochází z Mníšku pod Brdy, je zatím nejasný. Lékaři Vinohradské nemocnice se snaží minimalizovat následky zranění. "Pacientka je v tuto chvíli na sále, kde lékaři rozhodují o dalším postupu při léčbě.

Stav ženy je vážný

Utrpěla popáleniny druhého až třetího stupně na téměř dvaceti procentech těla, postižená je zejména levá končetina a místa pod lopatkou" řekla včera odpoledne Právu ředitelka Vinohradské nemocnice Marie Alušíková.

Stav popálené ženy je podle jejích slov vážný. "Vzhledem k věku pacientky je těžké říct, jaké důsledky může zranění mít. Hrozí bohužel řada komplikací," vysvětlila.