Policisté si na začátku minulého týdne v Plzeňské ulici všimli motorkáře bez SPZ, který velmi nejistě kličkoval mezi auty. Na znamení k zastavení nereagoval, projel několika ulicemi a nakonec se pokusil zmizet na úzké pěšině.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Tam ale po několika metrech jeho vyjížďka skončila. Na nezpevněné cestě totiž „neukočíroval“ svůj stroj a doslova přeletěl řídítka. Ani to ho ale nezastavilo, okamžitě se zvedl a dal se před policisty na útěk do nedalekého lesa. Policisté ho však zadrželi,“ informovala mluvčí policie Iveta Martínková.

Muž se přiznal, že má zákaz řízení a je uživatelem pervitinu. To si policisté ověřili testem na drogy. Na odběr krve však řidič jít odmítl. Muži zákona dále našli vybroušené výrobní číslo motorky. Kde ke stroji řidič přišel, dále zjišťují.

„Policisté již třiatřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Tento případ byl již samostatně předán státnímu zástupci ve zkráceném řízení. Kromě toho ale policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podílnictví,“ konstatovala Martínková s tím, že ve vězení může strávit až čtyři roky.

Motorkář je známá firma – byl již desetkrát soudně trestán za majetkovou trestnou činnost.