Lékaři to odhalili po nařízené pitvě. "Z předběžných rozborů krve zjistili užití pervitinu a marihuany v kombinaci s alkoholem," popsal mluvčí ostravské policie Milan Klézl.

Podle jeho slov mladík, který si nikdy neudělal autoškolu, nedbal dokonce soudního zákazu sednout za volant z dřívější doby. Už v minulosti totiž klidně jezdil bez řidičského průkazu. Po jedné nehodě mu magistrát preventivně zakázal šoférovat. Ani to ho nezastavilo. Policisté jej opět nedávno chytili. Tentokrát se dostal jeho prohřešek až před soud, který ho potrestal za maření výkonu úředního rozhodnutí zákazem řídit do března 2006.

Přesto v sobotu večer posilněný drogami a alkoholem znovu sedl za volant. Se svým renaultem vyjel na jedné křižovatce ve velké rychlosti při odbočování do protisměru, kde se střetl s autobusem městské hromadné dopravy. Jeho o deset let starší spolujezdkyně podlehla zraněním po převozu v nemocnice. Tři muži, kteří seděli na zadních sedadlech, mají vážná poranění hlavy. V autobuse se lehce zranila 30letá žena a její šestiletá dcera.