Bedřich Spurný se k nové družce do bytu v obci Rusín na Bruntálsku nastěhoval zhruba před osmi lety, tedy krátce poté, co se vrátil z výkonu trestu. Několik měsíců bylo jejich soužití bez problémů, pak ovšem začal ženu ponižovat, vulgárně urážet a v opilosti i napadat. Žena veškerá příkoří několik let snášela, nakonec se ale rozhodla vztah ukončit.

„Přiměla ho k tomu, aby se vystěhoval z bytu, což nesl nelibě a nedokázal se s tím smířit,“ řekl státní zástupce Vít Legerský.

V kritický den loni 18. září se Spurný opil a začal se domáhat vstupu do bytu. „Dopadlo to tak, že rozkopal vstupní dveře bytu, družku vulgárně urážel a nakonec se chopil kuchyňského nože a bodl ji do levé strany krku,“ řekl žalobce.

Žena je v péči psychiatrů 

Žena přežila jen díky pohotové reakci sousedů, kteří jí přispěchali na pomoc, a následné rychlé lékařské pomoci.

Pobodaná dodnes trpí velkými zdravotními problémy, pohybuje se jen za pomoci berlí a je v péči psychiatrů. Kromě pokusu o vraždy je Spurný obžalován také z výtržnictví a nebezpečného vyhrožování, protože krátce po útoku na svou družku na chodbě domu vyhrožoval zabitím i dvěma sousedům, protože se domníval, že mají podíl na ukončení jeho vztahu s družkou.